Міжнародна співпраця Чернігівського вищого професійного училища
1. Учасники співпраці: Українська сторона: – Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації; – Чернігівське вище професійне училище. Координатор: Заліський Анатолій Андрійович. Німецька сторона: – Державний комерційний освітній центр ім. Я.Кюнера; – Освітній центр ім.А.Кольпінга; – Професійна школа ім.Й.Бірвіта. Координатор: Уве Мартен.
2. Назва теми проекту: – Підготовка кадрів з комерційною освітою і подальшим підвищенням кваліфікації для навчальних закладів Чернігівської області. – Підготовка кадрів з автосправи і подальшим підвищенням кваліфікації для навчальних закладів Чернігівської області. Надання інвестицій: гуманітарна допомога в вигляді фінансування стажування викладачів та майстрів виробничого навчання. 3. Термін дії проекту: не обмежений. 4. Звіт про хід реалізації даного проекту: Основна мета цих проектів – допомога в підготовці кадрів для відкриття нових професій в Чернігівській області. Наше училище з 1994 року спільно з німецькими навчальними закладами м.Меммінген (Баварія) працює по впровадженню нових професій та новітніх технологій навчання. Комерційна справа. В 1994 році в училищі була відкрита професія кваліфікованого робітника – секретар-референт. З 1 вересня 1997 року на підставі консультаційної програми ТРАНСФОРМ-УКРАІНА-1996 та в рамках спільного німецько-українського проекту, на базі ЧВПУ (тоді ще ВПУ-15) був створений навчально-тренувальний центр з підготовки фахівців для підприємницької діяльності, і як наслідок з’явилась нова спеціальність „Комерційна діяльність”. За цією спеціальністю почали готувати спеціалістів за двома напрямками: менеджер(комерсант) офісу та секретар-референт з отриманням диплому молодшого спеціаліста. На базі навчально-тренувального центру була створена навчально-тренувальна фірма, яка моделює роботу комерційної фірми, де на робочих місцях учні оволодівають такими професіями, як комерсант торгівлі, секретар-референт офісу. На заняттях імітується діяльність реальних підприємств у ринкових умовах. Процес навчання передбачає знання сучасної офісної техніки, особливо персонального комп’ютера та комп’ютерних програм.
В 2005 році в рамках співпраці з комерційної діяльності наша навчальна фірма ввійшла до порталу навчально-тренувальних фірм Німеччини, Австрії, Франції, Італії. Тобто завдяки цьому порталу учні мають можливість здійснювати торгові операції через Internet ( в режимі on-line). Це новий вид електронної торгівлі.
В травні 2007 року на базі училища проводився ІХ Міжнародний ярмарок навчально-тренувальних фірм, в якому брали участь 17 навчально-тренувальних фірм з України та одна навчально-тренувальна фірма з Румунії, а також делегація з навчальних закладів Німеччини, з якими співпрацює училище. В жовтні 2007 року два викладачі училища проходили стажування в Державному комерційному освітньому центрі ім. Я.Кюнера. Тема стажування – організація роботи навчальної фірми «Іва» в міжнародному порталі навчально-тренувальних фірм. Зараз діти мають можливість здійснювати торгові операції з закордонними навчальними фірмами-учасниками порталу навчально-тренувальних фірм в режимі on-line через Internet.
Автосправа. З вересня 1996 року в училищі відкрили нову професію «слюсар з ремонту автомобілів» в рамках співпраці з німецькими партнерами, а саме Професійною школою ім..Бірвіта та підприємством «Автоштоль». Для освоєння даної професії в училищі створені спеціалізований кабінет з автосправи, автолабораторія та дві майстерні з автосправи, які обладнані сучасним обладнанням.
Джерело: http://www.auc.org.ua/