Комунальний заклад «Чернігівське вище професійне училище» Чернігівської обласної ради укомплектований керівними і педагогічними працівниками згідно зі штатним розписом.

Освітній процес забезпечують 44 педагогічних працівники, у тому числі: 5 керівних кадрів, 17 майстрів виробничого навчання, 19 викладачів, із них 10 викладачів загальноосвітньої підготовки, 9 викладачів професійно-теоретичної підготовки. Базова і фахова освіта педагогічних працівників відповідає встановленим вимогам.

У штатному розписі передбачені педагогічні посади практичного психолога, керівників гуртків. Ці посади займають 3 особи, які мають відповідну повну вищу та спеціальну музичну освіту.

Середній вік працюючих працівників – 48 років.

Попередньо педагогічне навантаження доводиться до відома викладачів перед черговою відпусткою і по завершенню набору здобувачів освіти за державним та регіональним замовленням затверджується керівником закладу освіти за погодженням з профспілковим комітетом перед початком навчального року. Викладачі, у яких педагогічне навантаження менше 720 годин, дали письмову згоду працювати з таким навантаженням.

Відповідно до Порядку підвищення кваліфікації педагогічними працівниками, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 №800, педагогічні працівники підвищують кваліфікацію за різними формами, видами. Форми поєднуються: навчання за програмою підвищення кваліфікації, в тому числі участь у семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах тощо та стажування.

Стажування здійснюється за індивідуальною програмою для майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки у закладах освіти, установах, організаціях, на підприємствах. Один день стажування оцінюється у 6 годин або 0,2 кредити ЄКТС.

Підвищення кваліфікації педагогічними працівниками здійснюється згідно з планом підвищення кваліфікації закладу освіти на рік та поза межами плану підвищення кваліфікації на відповідний рік.

Підвищення кваліфікації для майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки не рідше одного разу на п’ять років згідно з планом-графіком, а викладачі загальноосвітніх дисциплін щорічно (до 30 годин) за накопичувальною системою.

Це є необхідною умовою атестації. Загальний обсяг підвищення кваліфікації не може бути меншим ніж 150 годин на п’ять років.

Планування підвищення кваліфікації перспективне у поточному році на наступний календарний рік. Орієнтовний план підвищення кваліфікації формується з урахуванням пропозицій педпрацівників.

Викладачі професійно-теоретичної підготовки та майстри виробничого навчання проходять підвищення кваліфікації при Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти, викладачі загальноосвітніх предметів, керівники гуртків, практичний психолог – при Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. К.Д.Ушинського. Керівні кадри та методист проходять підвищення кваліфікації при Державному закладі вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України» (м.Київ).

Стажування майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки здійснюється не рідше одного разу на п’ять років згідно з графіком на підприємствах м. Чернігова: ТОВ «Датчикове підприємство «Завод РАПІД», ТОВ «Чернігівський ковальський завод», ТОВ НВК «Техавіаком», ФОП «Берізко О.М.», ФОП «Коновал В.С.», ТОВ «СКС-Торг», ТОВ «Коллар Компані», ПВТП «ДЖІ-ЕН-ЕЛ».

Майстри виробничого навчання та викладачі професійно-теоретичної підготовки, які ведуть підготовку здобувачів освіти за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Рихтувальник кузовів», проходять стажування у навчально-практичному центрі сучасного автосервісу комунального закладу «Чернігівське вище професійне училище» Чернігівської обласної ради.

Згідно з планом і графіком щорічно в закладі освіти проводиться чергова та позачергова атестація педагогічних працівників відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09 грудня 2022 р. № 805  (із змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 10 вересня 2024 року № 1277).

За результатами атестації 13 викладачів мають вищу кваліфікаційну категорію. Педагогічне звання “викладач-методист” присвоєно 1 особі, “старший викладач” – 8 особам. Педагогічне звання “майстер виробничого навчання ІІ категорії” – 3 особам.

Серед керівників та інших педагогічних працівників, які мають педагогічне навантаження, 3 особи – викладачі вищої категорії, із них 3 особи має педагогічне звання «старший викладач».

Серед викладацького складу 3 особи – спеціалісти першої категорії, 2 особи – спеціаліст другої категорії, 1 особа – спеціаліст.

Викладання всіх предметів згідно з освітньою програмою та робочими навчальними планами ведеться українською мовою.

Усі педагогічні працівники вільно володіють комп’ютерною і мультимедійною технікою та застосовують її у практичній діяльності.

Для працівників усіх посад, що зазначені у штатному розписі, розроблені посадові інструкції, в яких передбачені питання охорони праці і вимоги кваліфікаційних характеристик. Кожний педагогічний працівник ознайомлений з посадовою інструкцією під особистий підпис.

На кожного працівника заведені й оформлені особові справи та трудові книжки, які ведуться згідно з вимогами  та зберігаються в сейфі закладу освіти як документи  суворої  звітності.

Діловодство у закладі освіти ведеться державною мовою та відповідає вимогам інструкції.

Проведена атестаційна експертиза підтверджує спроможність керівного і педагогічного персоналу Чернігівського вищого професійного училища  забезпечити підготовку кваліфікованих робітників на рівні вимог державних стандартів. Педагогічний склад сформований із дотриманням чинного законодавства та нормативних документів Міністерства освіти і науки України.

Кадровий склад