Шановні батьки Нині в Україні спостерігається значне збільшення проблемних сімей, що призводить до соціально-психологічної та педагогічної дезадаптації дітей. Але життя сім’ї, її звичаї, захоплення, ідеали, уподобання, заняття, розваги, весь побут її життя в свою чергу є відображенням життя усього суспільства. Як би замкнено не існувала сім’я, члени її рідко бувають у змозі ліквідувати зовнішні на неї впливи.
Тому особистість дитини формується під впливом сукупності суспільних відносин, особливо системи тих конкретних відносин, в яких безпосередньо проходить її життя та діяльність. Рівень моральної культури батьків, їх життєві плани і прагнення, досвід соціального спілкування старших, сімейні традиції, вся атмосфера у рідному домі часто має вирішальне значення в розвитку особистості дитини.
Взаємини батьків і дітей є однією з найбільш актуальних проблем, яка досліджується сучасною психолого-педагогічною наукою. Саме у взаємодії з дорослим дитина входить в оточуючий світ, оволодіває цінностями, нормами і правилами, прийнятими в суспільстві. Крім того, враховуючи те, що саме у підлітковому віці закладаються основи наступного соціального життя у зрілі роки (П.М.Якобсон), враховуючи підвищену емоційну чутливість підлітка до впливів сучасного соціуму, виникає необхідність у дослідженні індивідуального середовища дитини.
Сім’я традиційно розглядається як найважливіший інститут соціалізації. Тип поведінки батьків позначається на формуванні у дитини «Образу-Я». Сім’я– це перше дзеркало людського спілкування, умова і джерело розвитку майбутньої особистості. Але виникнення нових якостей, їх своєрідна структуризація в кожному віці відбуваються не самі собою і не привносяться ззовні дорослими, вони можливі лише в результаті активної діяльності самої дитини.
Динаміка розвитку дитини і взаємин багато в чому детермінується такими чинниками, як родинні цінності і стилі виховання. Сукупність установок батьків, їх емоційного ставлення до дитини, сприйняття дитини батьками і відповідних способів поводження з нею утворюють стиль сімейного виховання.
Формування духовного світу молоді.
Психологічнінаслідки насильства у дітей.
Ознаки-суїцидальної-поведінки.
Вплив родини на формування особистості.